Yeminli Tercüme: Yeminli tercümanın yaptığı tercüme belgelerine verilen isimdir. Yeminli tercüman belgelerin aslına uygun, eksiksiz tercümelerini yaparlar.

*Resmi daireler yeminli tercümanın yapmış olduğu ve noter onayı tercüme belgelerini isterler.

*Bu belgeler Lahey ülkelerinde kullanılacak ise Apostil (Valilik veya Kaymakamlık Tasdiki) işlemi yapılmalıdır.

Pasaport, transkript, diploma, kimlik, aile nüfus kağıt örneği, nüfus sureti, ihale dosya ve evrakları, finansal evraklar, banka belge ve dekontları, sözleşmeler, marka-patent belgeleri, araştırma ve kapasite raporları, ÇED raporları, sigorta ve ekspertiz raporları, hastane epikriz raporları… İnfoyed Tercüme Ltd. Şti. Ankara yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Yeminli Tercüme Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki örnek belgeler noter yemin zaptı olan tercümanlarımız tarafından yeminli çevirileri yapılır. Çeviri belgelerinde yeminli tercüman adı-soyadı ve imzası, İnfoyed kaşesi mutlaka bulunmalıdır. Yeminli tercümanların mahkemelere karşı yasal sorumlulukları vardır.

Erasmus Öğrenci Değişimi Belgeleri, Vatandaşlık İşlemleri, ÖSYM Öğrenci Seçme Sınav Belgesi, ÖSYM Sınav sonuç Belgesi, Formül A belgesi, Muvafakatname, Sabıka Kaydı, Pasaport, Evlenme Belgesi, Doğum Belgesi, Boşanma Belgesi, Mernis Evlenme Beyanı, Evlenme Yeterlilik Belgesi, Ölüm Belgesi…gibi belgeler noter  yeminli tercümanlar tarafından tercümeleri yapılır.

Yeminli Tercüme Belgeleri Nerede Kullanılır?

Resmi kurumlara verilecek yabancıların tüm belgeleri (diploma, transkript, ehliyet, kimlik, pasaport, bekârlık, boşanma belgeleri…)  yeminli tercüme ve noterler onayları yapılması zorunludur.

Yabancıların pasaportları, bekârlık belgeleri, boşanma belgeleri Türk vatandaşları ile evlenebilmeleri için yeminli tercüme ve noter tasdiki yapılmalıdır.

Resmi kurumlar niçin yeminli tercüme ister?

Yeminli tercüman, belgelerin çevirilerinin doğruluğunu ve eksiksiz yapıldığını garanti eden yetkili bir kişidir.  Resmi kurumlar, yeminli tercümanlar tarafından yapılan çevirilerin güvenilirliğini kabul eder.

Yeminli tercüman kimdir?

Yeminli tercüman, resmi veya hukuki işlemler için noter tarafından yetkilendirilmiş ve yemin etmiş bir çevirmendir.

Yeminli tercüme kim tarafından yapılır?

Yeminli tercüme, noterde yemin zaptı bulunan bir tercüman tarafından yapılır. Bu tercüman, konulara ve dil becerileri çok iyi bilen kişidir.

Hangi belgelere yeminli tercüme yapılır?

Pasaportlar, kimlik, ehliyet, vize  başvuru belgeleri, evlilik ve boşanma belgeleri, diploma, transkript, öğrenci belgesi, sağlık belgeleri, doktor raporu, hastalık izin belgesi, ticari belgeler, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, sözleşmeler, faturalar, adli belgeler, mahkeme kararları, sanık-tanık ifadeler, Form 184 belgesi…

Yeminli tercüme hangi firmalar tarafından kullanılır?

  • Avukatlık büroları
  • Hukuk büroları
  • Devlet kurumları (Belediye- Vergi Dairesi…)
  • Bankalar ve finans kuruluşları
  • Uluslararası ticaret firmaları
  • Yurtdışı iş başvuru belgeleri
  • Yurtdışı evlilik belgeleri

Ankara Yeminli Tercüme Fiyatları Nedir?

Ankara yeminli tercüme fiyatları belgelerin çeviri dillerine, konusuna, teslim süresine ve karakter sayılarına göre değişmektedir. Hukuki, tıbbi, ticari belgelerin yeminli tercüme fiyatları, normal resmi belgelere göre daha yüksektir. Resmi belge 2022 İngilizce yeminli tercüme fiyatları 1000 karakter 40 TL’dir. Diğer diller için şirketimizi arayınız.

Ankara Yeminli Tercüme Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Ankara yeminli tercüme fiyatları hedef dil 1000 karakter üzerinden hesaplanır. Ticari, Hukuki, Teknik, Tıbbi belgelerde Ankara yeminli tercüme fiyatları her belge için değişiklik gösterir.

Ankara Yeminli Tercüme Dilleri Hangileridir?

İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, Rusça, Arnavutça, Bulgarca, Çince, Çekçe, Ermenice, Hırvatça, Fince, Felemenkçe, İbranice, Farsça, İspanyolca, Yunanca, Estonca, İsveççe, İtalyanca, Polonyaca, Portekizce, Romence Japonca, Kazakça, Gürcüce, Korece, Latince, Lehçe, Letonca, Litvanca, Macarca, Makedonca, Osmanlıca, Moldova’ca, Norveçce, Özbekçe, Slovence, Ukraynaca, Tayca, Türkmence, Sırpça, Danca, Azerice…Ankara yeminli tercüme hizmeti verilir.

Yeminli Tercüme Ankara, Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle ilçelerinde yeminli tercüme hizmeti verilir.