Ankara tercüme fiyatları hesaplanmasında 492 Sayılı Harçlar Kanunu’nu esas alınır. Ankara tercüme bürosu fiyatları tercümesi yapılacak belgenin sayfa sayısına ve karakter sayısına göre belirlenir.

Tıbbi, hukuki, teknik, medikal, ticari belgeler de Ankara tercüme fiyat değişiklikleri olabilir. Belgelerin çevrilecek dile göre de fiyatlarda artış veya azalış olabilir. İngilizce Çinceye göre daha ekonomiktir.

KDV fiyatı ve noter tasdik ücreti gibi ek ödemeler de çeviri ücretine dâhil değildir.

 Kimlik, pasaport, ehliyet, aile nüfus kâğıt örneği, evlendirme cüzdanı, formül A bekârlık belgesi, Formül B evlilik belgesi, diploma, transkript gibi belgeler genel içerikli belge kategorisine girer.

Hukuk, sözleşmeler, tıp, teknik, finansal, medikal, tez, sunumlar… Tercüme fiyatları farklıdır.

Ankara Tercüme Ücretleri Hesaplaması

Boşluksuz karakter sayısına göre veya kelime sayısına göre ücretlendirme yapılır. Genelde hedef dil karakter hesabı kullanılmaktadır. Boşluksuz 1000 karakter baz alınır. Kelime sayısı ile karşılaştırınca bu da ortalama 140-160 kelimeye tekabül etmektedir.

Tercüme belgelerinizi bize mail, kargo veya e-posta ile ulaştırdığınızda en kısa sürede size tercüme fiyatları bildirilecektir.

1000 Karakter ve sözcük sayısının hesaplanması

Karakter nedir?

Belgenizdeki her harf, nokta, virgül, soru işareti, ünlem işareti, parantez vb. bir karakterdir. Bilgisayarda klavyenin her tuşuna bastığınızda bir karakter yazmış olursunuz.

1000 Karakter nedir?

12 punto yazı karakteri büyüklüğünde, 16-18 satır veya bir sayfa ( boşluksuz 1000 karakter, 140-160 sözcük) üzerinden tercüme fiyatları hesaplanır.

Sözcük nedir?

Yazılı belgelerdeki her kelimeye sözcük denir.

Ankara Tercüme Fiyatları Hesaplama

Ankara tercüme fiyatları hesaplama hedef dil üzerinden 1 sayfa boşluksuz 1000 karakter olarak yapılır.

Ankara tercüme fiyatları (Ankara çeviri fiyatları) hesaplaması PowerPoint, pdf, jpg, gif vb. gibi dosyalardan oluşuyorsa karakter ve sözcük sayımı hesaplaması yapmanız mümkün değildir.

* Sitemizde yer alan kampanya fiyatı 50.000 ve üzeri karakter için geçerlidir.