Tez tercüme nedir?

Bir tezin başka bir dile tam, eksiksiz, aslına uygun tercüme yapılmasıdır. Tıp, eczacılık, mühendislik, eğitim bilimleri, sosyal bilimler, fen bilimleri, hukuk bilimleri… Birçok alanda tez tercüme yapılır. Tercüme doğru ve anlaşılır ve akademik normlara uygun olmalıdır. Tercüme teslimi pdf veya Word formatında yapılır.

Bilimsel bilgilerin farklı dillerdeki araştırmacıların erişimini sağlamak için birçok dillerde tez tercümesi yapılır. Tezin sayfa sayısına, konu zorluğuna, çeviri dillerine göre teslim süresi ve tercüme fiyatı değişir. Infoyed Tercüme Bürosu, müşterimiz ile tercüme ve gizlilik sözleşmesi imzalanabilir.

Tez tercümesi nasıl yapılır?

*Müşterimiz tezinin aslını veya fotokopisini infoyed@gmail.com adresine gönderir.

*İnfoyed çalışanları teslim süresi, tercüme fiyatını müşterimizin mail adresine gönderirler.

*Müşterimiz teklifimizi onayladığını infoyed@gmail.com adresine bildirir.

*Infoyed konusunda uzman yeminli tercümanları tez yeminli tercümesini yapar.

*Müşterimizin e-mail adresine taranmış tez yeminli tercüme hali gönderilir. Veya kargo ile adresine teslim edilir.

Tercüme dilleri hangileridir?

İngilizce, Bulgarca, Çekçe, Letonca, Almanca, Romence, Kazakça, Arapça, Japonca, Türkmence, İtalyanca, Sırpça, Makedonca, Hırvatça, Lehçe, Portekizce, Latince, Ukraynaca, Rusça, Slovence, Yunanca, Felemenkçe, Ermenice, Norveççe, Boşnakça, Farsça, Özbekçe, Gürcüce, Korece, İspanyolca, Fince,  Rumca, Arnavutça, Çince, Macarca, Osmanlıca, Slovakça, Azerice, Fransızca, Flamanca, İsveççe,,…

Profesyonel ve deneyimli tercümanlar tarafından tercümenin yapılması ve işin zamanında tamamlanmasına dikkat edilmelidir.

Bilimsel araştırmaların uluslararası ülkelere yaygınlaşması ve bilgi paylaşımının farklı dillerdeki erişimini sağlamak çok önemlidir. Tezler, öğretim görevlileri ve araştırmacıların yaptıkları bilimsel çalışmaların sonuçlarını uluslararası ülkeler ile paylaşılmalıdır.

Doğru terminoloji kullanımı, orijinal metnin anlamını koruma ve yayınlanacağı ülke akademik standartlarına uygunluk çok önemlidir.

Tez tercüme ile bilimsel araştırma bilginin ve bilimsel bilginin herkes tarafından erişilebilir olması amaçlanır. İngilizce, Fransızca, Almanca gibi yaygın dilde tercüme edilir. Tezin sayfa sayısı ve konu zorluğuna göre teslim süresi değişir. Genelde birkaç hafta veya birkaç ayda teslim edilebilir. İnfoyed tercüme bürosu, çeşitli alanlarda uzmanlaşmış üniversite doktor öğretim görevlilerince çalışmaktadır.