Tercüme Ankara

Translate from english to all types of languages by Noorkhokhar474 | Fiverr

Tercüme Ankara, Ankara Tercüme Bürosu: Hukuki, teknik, ticari, finansal, tıbbi, edebi, web sitesi, medikal, deşifre, yeminli tercüme, noter onaylı tercüme, noter yeminli tercüme, resmi belgeler, diploma, diploma eki, transkript, öğrenci belgesi, mezuniyet belgesi,…yeminli tercüman kadromuz ile tüm dünya dillerinde tercüme hizmetini vermekteyiz.

Ankara Yeminli Tercüme Nasıl Yapılır?

Noterde yemin zaptı olan yeminli tercümanlar tarafından yapılan tercüme belgeleridir. YÖK denklik belgeleri, Diploma, transkript, doktor raporu, mahkeme kararları formül A doğum belgesi, Formül B evlenme belgesi, mezuniyet belgesi, formül C ölüm belgesi, mahkeme evrakları, askerlik belgesi, … yeminli tercüme hizmeti vermektedir.

Ankara Noter Yeminli Tercüme Hangi Kurumlar Tarafından Kabul Edilir?

Yeminli tercümanlar tarafından yapılan tercüme belgeler bazı resmi kuruluşlar tarafından kabul edilmektedir. Evlilik belgeleri yeminli tercüme ve noter onayı mutlaka yapılmalıdır.  Ankara noter yeminli tercüme hizmeti vermektedir

Ankara Tercüme Bürosu – Noter Tasdikli Tercüme Nasıl Yapılır?

Kamu kurum ve kuruluşlara verilecek belgelerinizin, noter yeminli tercümanlarımız tarafından tercüme edilmesi ve tercüme belgelerin noter tarafından tasdik edilmesidir.

Aile nüfus kayıt örneği, pasaport, nüfus kayıt örneği, formül A doğum belgesi, tapu, formül B evlenme belgesi, hastane heyet raporu, formül C ölüm belgesi, ikametgâh belgesi, terhis belgesi, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, ehliyet, ikametgâh, sabıka kaydı, kimlik, gibi belgelerin önce çevirisi daha sonra noterden onaylanması gerekir. Ankara noter tasdikli tercüme hizmeti verilmektedir.

Noter tasdikli tercüme yasal sorumluluk gerektiren tercüme hizmetidir.

Akademik Tercüme Belgeleri Hangileridir?

ÖSYM giriş belgesi,  ÖSYM sonuç belgesi, Diploma,  makaleler, transkript, araştırmalar, sunumlar,  not çizelgesi, lisans, yüksek lisans, doktora tez, ödevler, CV, başarı belgesi,  sunum belgeleri, doktora ve uzman diplomaları,  ödev, özetler, araştırma notları ve akademik araştırma,  makale, yurtdışı üniversite başvuru belgeleri, … gibi her türlü bilgi kaynakları üniversite öğretim görevlilerince tercümeleri yapılmaktadır.  Akademik tercüme hizmeti vermektedir.

Sözleşme Tercümesi Belgeleri Hangileridir?

Akreditif sözleşmeleri, gayrimenkul alım satım sözleşmeleri, alım satım sözleşmesi, temsilcilik sözleşmesi, kira sözleşmesi, bayilik sözleşmesi, Uluslararası sözleşmeler, temsilcilik sözleşmesi, denizcilik sözleşmesi, temsilcilik ve distribütörlük sözleşmeleri, kredi sözleşmesi, gelir-gider tabloları,  ticari dokümanlar, hissedar sözleşmesi, gizlilik sözleşmesi, bilanço, …gibi her türlü sözleşmelerin tercümesini kapsamaktadır. Sözleşme tercüme hizmeti vermektedir.

Ticari Sözleşme

Ticaret sicil gazetesi, yönetim kurulu kararları, sözleşmeler, ATO belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, taahhütname, vekaletname… Ticari tercüme hizmeti vermektedir.

Ankara Tercüme Bürosu – Hukuki Tercüme Belgeleri Hangileridir?

Boşanma kararları, yasal anlaşmalar, mahkeme kararları, hukuki belgeler,  tebliğler, ihbarname, kanun ve yönetmelikler, mevzuatlar, hukuki yazışmalar, ihtarname, uluslararası sözleşmeler, hukuki makaleler, taahhütnameler, hukuki metinler,  mahkeme belgeleri,  kanunlar, hukuki beyannameler, ihtarname, hukuki yazışmalar, yurtdışı tebliğler, beyanlar, mahkeme kararları, protestolar, mahkeme tanık ifadeleri, … Avukat tercümanlarımız ile yapılan her tür hukuki belgelerin tercümesidir. Ankara hukuki tercüme hizmeti vermektedir.

Simultane Tercüme Nasıl Yapılır?

Seminer, konferanslar, kongre ve çok dilli toplantılarda tercih edilir. Simültane tercüme, eş zamanlı yapılan çeviri hizmetidir. Simultane tercüman konuşmacının konuşmasını aynı anda mikrofonu ile dinleyicilere sözlü olarak hedef dilde çevirisi yapar.

Ses yalıtımlı özel bir kabinde bulunan simultane çevirmen, mikrofon ve kulaklığı ile söylenenleri duyar, aynı anda çevirisi mikrofon aracılığıyla dinleyicilere iletilir.

Simültane çevirmenler 1 günde maksimum 5-6 saat görev yapar. Konuşmacının durumuna göre 15-20 dakikada bir değişim yaparlar. Ankara simultane tercüme hizmeti vermektedir.

Sözlü Tercüme (Ardıl Tercüme) Nasıl Yapılır?

İş yemekleri, ticari toplantılar, iş gezileri, iş anlaşmaları, mahkeme duruşmaları, basın toplantıları, noterlerde, hastanelerde, ATO şirket kuruluşlarında sözlü tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Tercüman, konuşmacının sözünü bitirdiği anda konuşmaları hedef dilde dinleyicilere tercüme etmesidir.  Sözlü (Ardıl) tercüme hizmeti verilmektedir.

Tercüme Ankara Teknik Tercüme Belgeleri Hangileridir?

ISO belgeleri, CE belgeleri, kullanım ve bakım kılavuzları, Kalite güvence ve kalite yönetim sistemleri belgeleri, teknik kitapçıklar, teknik şartnameler, kullanım kılavuzu, güvenlik sistemleri, teknik eğitim kitapçıkları, teknik servis eğitim kitapçıkları, patentler, kurulum dökümanları, teknik metinler, teknik şartname, bakım kılavuzu, … teknik tercüme hizmeti verilmektedir.

Edebi Tercüme

Kitap, tiyatro, roman, felsefi metinler, senaryo, şiir, tarihi turistik r, yöresel metinler ve ülke tanımları her türlü edebi belgeler konusunda uzman tercümanlarımızca tercüme edilmektedir.  Edebi tercüme hizmeti vermektedir.

Tercüme Ankara Tıbbi Tercüme Belgeleri Hangileridir?

Tıp ve medikal cihazların kullanım ve bakım kılavuzları, ilaç patentleri, klinik raporları, her türlü tıbbi içerikli belge, tıp ve eczacılık kuruluşları tanıtım metinleri, tez, araştırma ve makaleler, prospektüsler, medikal ürün lisans ve patentleri, broşürler, doktor raporları… tıbbi tercüme hizmeti vermektedir.

Web Sitesi Tercüme

Web siteniz ile firmanızı tanıtabilir ve ürünlerinizi satmak istiyorsanız İngilizce web sayfalarını yayınlamanız gerekir. Ankara web sitesi tercüme hizmeti vermektedir.

Tercüme Ankara Fiyatları ne kadar?

* şirketimize mail, (infoyed@gmail.com) whatsapp ile belgelerini göndermeniz gerekir.

*150 sayfayı geçen belgelerde indirimler uygulanır.

Tercüme fiyatları hedef dil 1000 karakter üzerinden hesaplanır.

Tercüme Ankara Dilleri Hangileridir?

İngilizce, Almanca, Bulgurca, Fransızca, Portekizce, Rusça, İtalyanca, Sırpça, Arapça, Yugoslavca, Lehçe, Yunanca, Slovence, İsveççe, Urduca, Rumca, Azerice, Latince, Fince, Katalanca, Osmanlıca, Korece, Çince, Flamanca, Farsça, Romence,… dillerinde tercüme hizmeti verilir.

Elmadağ, Etimesgut, Akyurt, Haymana, Balâ, Keçiören, Beypazarı, Ayaş, Nallıhan, Çamlıdere, Pursaklar, Altındağ, Çankaya, Yenimahalle, Çubuk, Şereflikoçhisar, Evren, Gölbaşı, Polatlı, Güdül, Sincan, Kahramankazan, Kalecik, Kızılcahamam, Mamak, ilçelerinde tercüme hizmeti verilir.