Pasaport tercümesi, uluslararası seyahatlerde sınır geçişlerinde, yabancı ülke resmi kullanılır. Pasaport tercümesi, bir pasaportun bir dilden farklı bir dile doğru, aslına uygun, anlaşılır ve eksiksiz bir şekilde noter yeminli tercüman tarafından tercüme yapılmalıdır.

Neden Pasaport Tercümesi Gereklidir?

Birçok ülke, göçmen büroları pasaport tercümesi ister. Noter onaylı pasaport tercümesi, yabancı bir ülkede resmi kurumlarda kullanılır. . Özellikle vize başvuruları ve oturma izni alma gibi resmi işlemlerde sıkça talep edilirler.

Yurtdışı iş seyahatleri sırasında veya ticari faaliyetler için seyahat eden kişiler, tercüme edilmiş pasaporta ihtiyaç duyabilirler.

Pasaport tercüme nedir?

Pasaport tercüme, bir pasaportun bir dilden farklı bir dile doğru, aslına uygun, anlaşılır ve eksiksiz bir şekilde çevrilmesidir.

Pasaport Tercümesi Nasıl Yapılır?

*Kişi pasaportunun fotokopisini infoyed@gmail.com adresine gönderir.

*İnfoyed çalışanları tercüme fiyatı ve teslim süresi bilgilerini müşterimizin mail adresine gönderirler.

*Müşterimiz teklifimizi kabul ettiğini infoyed@gmail.com adresine bildirir.

*Infoyed noter yeminli tercümanları pasaport yeminli tercümesini yapar.

*Müşterimizin e-mail adresine taranmış pasaport yeminli tercüme hali gönderilir.

Pasaport Yeminli Tercüme Nasıl Yapılır?

Infoyed noter yeminli tercümanları tarafından yapılan pasaport tercümelerine pasaport yeminli tercüme denir. Aslına uygun, doğru ve eksiksiz tercüme yapılmalıdır.

Noter Onaylı Pasaport Tercüme Nasıl Yapılır?

Kaşeli- imzalı pasaport yeminli tercüme ve pasaport orijinali ile notere gidilir. Noter belgeleri inceler. Tercüme doğruluğu için tüm sayfalara mühür kullanır ve imzalar. Bu belgeye Noter Onaylı Pasaport Tercüme denir. Noter Onaylı Pasaport Tercüme fiyatı: Pasaport Yeminli tercüme + Noter onay ücreti toplamıdır.

Pasaport Tercüme Apostili nasıl yapılır?

Noter Onaylı Pasaport Tercüme Valilik / Kaymakamlık Apostil bölümünden Apostil onayı alınır. Bu belgeye Apostili Pasaport Tercüme denir.

Pasaport Tercüme nerede yapılır? Ne kadar sürer? Fiyatı ne kadar?

Infoyed Yeminli Tercüme bürosunda pasaport tercüme yapılır. İngilizce, Almanca, Fransızca dilleri pasaport tercümeleri aynı günde müşterilerimize teslim edilir. Pasaport tercüme fiyatı çeviri dillerine göre değişir.

Pasaport, bir ülkenin sınırlarını geçmek için ( farklı ülkelere gitmek için) Nüfus Müdürlüklerinden verilen resmi bir seyahat belgesidir. Pasaportlar, yurtdışına seyahat eden kişilerin kimliklerini kanıtlamak için kullanılır. Bir ülkeden diğer ülkeler geçiş yapmak için gereklidir.

Pasaporta kişinin adı, soyadı, cinsiyeti, doğum tarihi, fotoğrafı, imzası, pasaport numarası, veriliş tarihi, geçerlilik süresi ve pasaportun verildiği ülke bilgileri bulunur. Pasaportların geçerlilik süreleri 5 -10 yıl arasında değişir. Pasaportlar geçerlilik süresine göre belirli bir ücret karşılığında verilir.

Pasaportlar verildiği ülke dilinde resmi dilinde ve İngilizce olarak yazılır. Pasaportlarda genellikle mikroçipler, bulunur. Pasaportlar, yeşil, kırmızı, gri, bordro gibi çeşitli renklerde olabilir.

Pasaport almak için kimlik belgesi, doğum belgesi ve pasaport ücretini ödeyebileceğinizi gösteren makbuz gibi belgelere ihtiyacınız vardır.