Noter yeminli tercüme nedir?

Noter zaptı olan yeminli tercümanlar tarafından yapılan tercüme belgelerine yeminli tercüme denir. Bu belgeler noter tarafından onaylanmış ise noter yeminli tercüme belgeleri denir.

Yeminli tercüme belgelerin noter onayları yapılması zorunlu mudur?

Hukuki belgeler (mahkeme kararları, mahkeme ile tüm evraklar) şirket ile ilgili belgeler (ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri) Uluslararası ihale belgeleri ( sözleşmeler, şirket kuruluş evrakları) Bu belgelere benzer tüm belgeler Yurtdışında kullanılacak ise gideceği ülke dilinde yeminli çevirileri ve noter onayları yapılması gerekir.

Noter yeminli tercüme belgelerine Apostil yapılması zorunlu mudur?

Yurt dışında kullanılacak yeminli tercüme belgeler noter onayı ve sonrasında Kaymakamlık / Valiliklerde Apostil yapılması zorunludur.

Ostim Yeminli belge noter onay ücretleri nasıl hesaplanır?

Noterler yeminli tercüme belgelerinin karakter sayısına göre onay fiyatlarını hesaplar.

Ostim Yeminli Tercüme Belgeleri Nelerdir?

Boşanma kararı, diploma, transkript, not dökümü,  mezuniyet belgesi,  ÖSYM giriş belgesi,  ÖSYM sonuç belgesi,  ÖSYM puan belgesi, tasdikname,  fatura,  mali tablolar, temyiz belgesi, muhasebe raporları, gelir tablosu, sigorta poliçesi,  ticaret sicil gazetesi, proforma fatura,  TÜV sertifikası, talepname, garanti belgesi,  kaza raporu,  tescil belgesi, sabıka kaydı, heyet raporu, transkript,  kitap,  denklik belgesi,  pasaport, vergi levhası, imza sirküleri…Konusunda uzman yeminli tercümanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Ostim noter yeminli tercüme nasıl yapılır?

Konularına göre yurtdışı ve Türkiye’de yabancı dilde eğitim almış noter yeminli tercümanlarımız tarafından belgelerin yeminli tercümelerini yapılır. Noter zaptı olan noterde bu belgeler onaylanır.

Ostim noter yeminli tercüme fiyatları nasıl hesaplanır?

Yeminli tercüme fiyatları belgelerin karakter sayılarına, konularına ve çeviri dillerine göre değişmektedir. İngilizce Ostim yeminli tercüme fiyatları diğer dillere göre daha uygundur.

Noter onayları ne kadar?

Noter yeminli tercüme belgelerini yarım veya tam sayfa olarak değerlendirilir. Lise diploması 2021 noter onay ücreti 125 TL’dir.

Noter yeminli tercüme ücreti şirketinize nasıl ödenir?

Ostim noter yeminli tercüme fiyatları şirketimize Banka havalesi ile ödenir.

Noter yeminli tercüme teslim süresi nedir?

Yeminli tercüme teslim süresi belgelerin çeviri dillerine, karakter sayılarına ve konularına göre değişmektedir. Genelde Ostim noter yeminli tercüme belgeleri 2-5 gün arasında teslim edilmektedir.

Noter yeminli tercüme belgeler şirketinize nasıl gönderilir?

Yeminli tercüme istenen belgeler whatsapp, kargo, e-mail ile şirketimize gönderilebilir.

Noter yeminli tercüme belgelerini nasıl alabilirim?

Yeminli tercüme belgeleri whatsapp, e-mail veya kargo ile müşterilerimize teslim edilir.

Noter Yeminli Tercüme Dilleri hangileridir?

İngilizce, Almanca, Özbekçe, Norveçce, Fransızca, İtalyanca, Lehçe, Çekçe, Arapça, Slovence, Ukraynaca, İbranice, Rusça, Boşnakça, Çince, İsveççe, Estonca, Arnavutça, Korece, Makedonca, Farsça, Azerice, Ermenice, Osmanlıca, Sırpça, Hintçe, Bulgarca, Türkmence, Fince, Romence, Hırvatça, Gürcüce, Danca, Portekizce, Felemenkçe, İspanyolca, Polonyaca, Macarca, Yunanca, Kazakça, Moldova’ca, Letonca, Latince, Litvanca, Japonca, …. dillerinde Ostim Yeminli tercüme hizmeti verilir.