Diploma tercüme nedir?

Diploma tercüme, diplomanın bir dilden diğer dile çeviri yapılmasıdır. Tercüme Infoyed yeminli tercümanları tarafından aslına uygun, anlaşılır bir şekilde, doğru ve eksiksiz kaynak dilinden hedef dile doğru bir şekilde çevirisi yapılır. Yurtdışında eğitim veya çalışmayı düşünen kişilerin, bir kuruma başvururken, genellikle diploma tercümesine ihtiyaç duyarlar.

Diploma yeminli tercüme nasıl yapılır?

Infoyed yeminli tercümanları tarafından orijinal belgeyi kaynak dilinden hedef dile doğru bir şekilde çevirisi yapılır.

Tercüme için orijinal diploma veya fotokopisi yeterlidir. Tercüme fiyatı ve teslim süresi diplomanın karakter sayısına ve çeviri dillerine göre değişir.

Diploma yeminli tercüme yapılırken doğru terminoloji kullanımı yeminli tercümanın konusunda uzman olması gerekir. Genelde İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Çince, Portekizce, Arapça, Rusça, Ukraynaca gibi yaygın dillerin tercümesi yapılır.

Diploma tercüme nasıl yapılır?

*Müşterimiz diplomasını infoyed@gmail.com adresine gönderir.

*Tercüme fiyatı ve teslim süresi müşterimizin e-mail adresine gönderilir.

*Müşterimiz teklifimizi onayladığını infoyed@gmail.com adresine bildirir.

*Infoyed yeminli tercümanları diploma çevirisini yapar.

*Diploma yeminli tercüme müşterimizin e-mail adresine gönderilir. Veya kargo ile adresine teslim edilir.

Noter onaylı diploma tercüme nasıl yapılır?

Tercüme ve orijinal diploma ile notere gidilir. Noter tüm belgeleri inceler. İmza ve mührünü kullanır.

Tercüme Apostili nerede yapılır?

Lahey ülkelerinde kullanılacak ise Kaymakamlık / Valiliklerde Apostil onayı yapılır.

Tercüme genellikle A4 boyutundaki belgeler Word, PDF formatları ile müşterilerimize teslim edilir.

Tercüme üzerinde İnfoyed yeminli tercümanın imzası, adı, soyadı, şirket kaşesi, imzası, noter kaşesi ve imzası bulunmalıdır. Diploma orijinal belgenin tam ve doğru bir şekilde çevrilmesi gerekir. Tercümenin zamanında, güvenilir, okunaklı bir şekilde teslim edilmesi gereklidir.

Tercüme dilleri hangileridir?

İngilizce, Çince, İspanyolca, Fince,  Almanca, Slovence, Arnavutça, Çekçe, Arapça, Romence, Özbekçe, Portekizce, Fransızca, Osmanlıca, Kazakça, Rumca, Rusça, Makedonca, Lehçe, Korece, Yunanca, Farsça, Sırpça, Slovakça, İsveççe, Ukraynaca, Türkmence, Felemenkçe, Ermenice, Japonca, Boşnakça, Flamanca, Bulgarca, Hırvatça, İtalyanca, Norveççe, Gürcüce, Azerice, Macarca,…

Diploma nedir?

Diploma, belirli bir eğitimi başarı ile tamamladığınızı gösteren resmi bir belgedir. Lisans diploması, yüksek lisans diploması, doktora diploması, mesleki diploma, ön lisans diploma, lise diploma, meslek lisesi diploma… Diploma çeşitleri vardır. Diploma alma süreci, gerekli derslerde başarılı olmak, belirli eğitim programını tamamlamak, programın gereksinimlerini yerine getirmeniz gerekir. Diplomanın alınma süresi, programın türüne göre değişir. Bir diplomaya sahip olmanın avantajları iş bulma olanaklarını avantajını sağlar.

Yurtdışında çalışmayı planlıyorsanız, diplomaların noter onaylı tercüme yapılması gerekir. Diplomanın maliyeti, bölümüne, eğitim süresine ve bulunduğunuz ülkeye göre değişir. Diploma, belirli bir eğitim seviyesinde başarılı olduğunuzu, sertifika belirli konuda uzmanlığı belirten belgelerdir. Diplomaların dünya genelinde geçerliliği vardır. Bazı ülkelerde diplomaların denklik işlemleri gerekebilir.