Ankara yeminli tercüman kadrosu ile Infoyed Yeminli Tercüme Bürosu tüm dünya dillerinde noter onaylı tercüme hizmeti verilmektedir. Infoyed Yeminli Tercüme Bürosu Ankara yeminli tercüman tarafından yapılan yeminli tercüme belgeleri noter tarafından onaylanır. Uluslararası iş anlaşmaları ve diplomatik yazışmaların tam, doğru ve anlaşılır bir şekilde tercüme edilmesi çok önemlidir. Bu kişiler belirli bir alanda Üniversite eğitimi almış, doğru bir şekilde tercüme konusunda uzmanlaşmışlardır ve noter tarafından yeminli tercüman olarak atanmış profesyonel kişilerdir. Dünyada konuşulan diller kişiler arasında iletişimde sorunlara yol açar. Resmî belgeler, ticari, tıbbi, hukuki… Belgeler yurtdışında kullanılacak ise mutlaka tercüme yapılması gerekir. Yeminli tercüman maaşı yaptıkları çeviri diline, belgenin konusuna ve karakter sayısına göre hesaplanır. Yeminli tercümeler resmî kurumlar, üniversiteler, belediyeler tarafından kabul edilir.

Ankara yeminli tercüman hangi dillerde yeminli tercüme hizmeti verir?

İngilizce, Azerice, Almanca, Boşnakça, Arapça, Sırpça, Fransızca, Fince, Rusça, Korece, Slovakça, İsveççe, Felemenkçe, Yunanca, Flamanca, Lehçe, Hırvatça, Bulgarca, Çekçe, Portekizce, Romence, İspanyolca, Japonca Slovence, Arnavutça, Türkmence, Norveççe, Macarca, Osmanlıca, Ermenice, İtalyanca, Çince, Farsça, Makedonca, Gürcüce, Kazakça, Rumca, Ukraynaca, Özbekçe,

Ankara yeminli tercüman hangi belgeleri yeminli tercüme yapar?

Formül A doğum belgesi, Formül B evlilik belgesi, Formül C ölüm belgesi, Ce -TSE belgeleri, Boşanma kararları, mahkeme kararları, Doktor raporu, ticari yazışmalar, hastane raporları, askerlik terhis belgesi, diploma, ön lisans diploma, lisans diploma, doktora diploma, aile nüfus kayıt örneği….

Yeminli tercüman kime denir? Nasıl Olunur? Hangi Alanlarda Hizmet Verirler? Sorumlulukları nelerdir?

Türkiye veya yurtdışında yabancı dilde eğitim almış kişiler diploma ve dil sertifikaları ile notere yeminli tercüman olmak için başvuru yaparlar. Noter tüm belgeleri inceler. Uygun gördüğü kişilere yemin zaptı imzalatır. Bu kişilere yeminli tercüman denir. Yemin zaptı olan kişilere yeminli tercüman adı verilir. Bu kişiler noter tarafından beyan ettikleri dilde tercüme hizmeti verebilmeleri için noter tarafından yetkilendirilirmişlerdir. Tıbbi, ticari, finansal, hukuki, teknik alanlardaki belgelerin yeminli tercümelerini yapabilirler. Yeminli tercüman yaptıkları tüm tercümelerden mahkemelere karşı sorumludurlar. Eksik, yanlış çevirilerde mahkemece yargılanırlar. Tercüman dil bilen kişiye denir. Yemin zaptı olan kişilere yeminli tercüman denir.